بربیا : قسمت اول

بربیا : قسمت اول


در سال1947 Enea Buzzi به همراه یکی از اقوامش به نام Achille Savinelli  که پدرش صاحب یک فروشگاه دخانیات در شهر میلان بود ، تصمیم به تولید پیپ گرفتند . آن ها توافق کردند که محصولات خود را تحت نام ساوینلی به فروش برسانند تا بتوانند از نام  مغازه خود که در آن زمان معروف بود به نفع کسب و کار خود سود ببرند . آن ها کارخانه ای در شهر بربیا پیدا کردند که پیش از آن به خاطر تولید پیپ های دست ساز منبت کاری شده با چهره افراد مشهور تاریخ و یا حیوانات بسیار معروف شده بود .

هر دوی آن ها بدون داشتن تجربه زیادی وارد این کار شدند در زمانی که تولید کنندگان و سازندگان به خاطر بد گمانی خریداران به دلیل پایین بودن قیمت ها بر روی پیپ هایشان نوشته برایر واقعی را حک میکردند .

کارخانه آن ها در نزدیکی یکی از اولین نیروگاه های برق آبی ایتالیا قرار داشت . در سال 1953 Enea Buzzi  مالکیت کمپانی بربیا را به دست آورد و تا به امروز نیز توسط همین خانواده اداره میشود .

در سال 1956 اولین نشان و علامت تجاری پیپ های بربیا مشخص شد که با نقش برجسته ای روی پیپ حروف MPB  حک میشد .

در طی دوره ای بعد از یک تجارت آسان و سود آور ، فاجعه ای اقتصادی رخ داد و باعث شد کمپانی بربیا تصمیم بگیرد که تولیدات خود را فقط به پیپ کش های حرفه ای اختصاص دهد بدون توجه به این موضوع که این کار باعث کم شدن فروش کمپانی می شد و در عوض سطح رضایت و خشنودی خریداران بالا میرفت .

در سال 1968 علامت و نشان آن ها از MPB به BREBBIA  تغییر کرد و همچنین شکل لوزی مانند آن به شکل امروزی اش تغییر یافت .

در سال 1976 نام کمپانی به Pipe Brebbia Srl تغییر کرد اما همچنان تحت مالکیت و مدیریت خانواده Buzzi اداره میشد .

دهه  90 دوره رواج سیگار بود که از ایالات متحده آمریکا شروع شد و تا اروپا گسترش یافت اما مانند بسیاری از مد های آن زمان این دوران نیز به پایان رسید و اسموکر هایی که از پیپ کشیدن به سمت سیگار رفته بودند بعد از تجربه ای نه چندان دل چسب دوباره با شور و اشتیاق و اعتقاد بیشتر و محکم تر به سوی پیپ کشیدن بازگشتند .


منبع: سايت پاسارگاد تاباک


برچسب ها : ,,